banner69

Borusan Lojistik, 45 Tırsan treyler aldı

Borusan Lojistik, filosunda bulunan 105 adet Tırsan marka treylere 45 adet Perdeli Multi Ride treyler daha katarak gücüne güç kattı.

banner114
LOJİSTİK 06.08.2018, 16:24 06.08.2018, 17:05 Taşıma Dünyası
Borusan Lojistik, 45 Tırsan treyler aldı

Tırsan, 2 Ağustos Perşembe günü Borusan Lojistik’e gerçekleştirdiği teslimat töreninde 45 adetlik yeni Tırsan Perdeli Multi Ride treylerleri teslim etti. Tüm çekici tiplerinde kullanılabilen Perdeli Multi Ride araçları ile Borusan Lojistik filosunu daha da güçlendirdi.

Tırsan Adapazarı tesislerinde gerçekleştirilen teslimat törenine Tırsan Treyler Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu, Borusan Lojistik Uluslararası Taşımacılık İcra Kurulu Üyesi Okyay Öztuğran, Filo Tedarik ve İhracat Operasyon Müdürü Doğan Yıldız, Stratejik Pazarlama ve İletişim Müdürü Arzu Gözet ve Tırsan Treyler Satış Koordinatörü Ertuğrul Erkoç katıldı.

Ülke adına gurur verici
Tırsan Treyler Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu, teslimat töreninde yaptığı konuşmada Borusan Lojistik’in uluslararası taşımacılıkta gösterdiği önemli performansın altını çizerek, “Borusan Lojistik, Balnak firmasını satın alarak uluslararası taşımacılıkta önemli işlere imza attı. Türk firmalarının güçlü olması hepimizin arzusu. Türkiye içinde hizmet sunan firmaların yurtdışına açılması bizi ayrıca gururlandırıyor. Bu firmalarımızın sayısının artırılması gerekiyor. Türk firmalarının Avrupa’dan başka coğrafyalara taşımacılık yapması ülkemize döviz kazandırıyor ve yüksek katma değer sağlıyor. Borusan Lojistik’in geldiği bu nokta ve hedefleri ülke adına gurur verici” dedi.Mevcudu korumanın peşindeyiz
Tırsan Treyler Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu teslimat töreninde ekonomik gündeme yönelik değerlendirmelerde bulundu: Yaşadığımız problemler vardı. Çok sık seçimler oldu. 2 referandum oldu. Dünya’da kimsenin başına gelmeyecek bir ihanet oldu, derken toparlandık. Yeni sisteme geçtik. Bundan sonra önümüzdeki 5 yıl işimize odaklanacağız derken, çevre durmuyor. Her gün yeni bir şeyler konuşuluyor. Bu coğrafyanın çok şansı yok ama hiç olmazsa siyasi istikrar liderlik açısından problem olmayan bir döneme girdik. Son dönemlerdeki döviz dalgalanmaları bizi gerçekten çok rahatsız ediyor. Tüm bunların sonucunda bugünlerde ayakta kalmanın ve mevcudu korumanın peşindeyiz. Bu dönemde nasıl olur da çalışanlarımızla ve müşterilerimizle belirsizliği nasıl atlatırızın peşindeyiz. Ankara’da sürekli ziyaretlerimiz oluyor. Özellikle bakan yardımcılarının çoğu sektörden. Bakanlarda da sektörden olanlar var. İyiye doğru gidiyor, ümidimiz var. Türk firmalarının güçlü olması Avrupa’da iş yapması hepimizi gururlandırıyor. Bu firmaların sayısının artması bizim asıl hedeflerimizden bir tanesidir. İlk 500 firmanın içerisinde lojistik firmalarımız var. Bu sayıyı arttırmanın yolu Türkiye’nin ihracatını taşımak değil, Avrupa’nın ihracatını taşımaktır. Avrupa’da depolama yapmak ve mal hareketlerinin içerisinde girmektir. Bu alandaki çalışmalar da daralan Türkiye piyasasında bize ümit veriyor.

Rusya’da 1600 araç satacağız 
Borusan Lojistik’in Avrupa dışında gerçekleştirdiği Rusya ve Kazakistan yatırımlarının önemine işaret eden Nuhoğlu, “Rusya pazarı sürekli büyüyor. Bu yıl Almanya’dan sonra en büyük ikinci pazar konumuna geldiler. Tırsan olarak bu yıl Rusya’ya 1.600 araç satacağız. İş yapmak isteyen firmalarımıza Rusya’daki lojistikçilerle o ülkenin içinde yatırım yapmalarını tavsiye ediyorum. 

Yatırımlarımız sürüyor
Borusan Lojistik Uluslararası Taşımacılık İcra Kurulu Üyesi Okyay Öztuğran, uluslararası nakliyede büyüme yolculuklarının hız kesmeden devam ettiğini belirterek, “Uluslararası taşımacılıkta büyümek için yaptığımız yatırımlar da sürüyor. Geçtiğimiz yıl Tırsan’dan 105 adetlik alım yapmıştık. Bugün 45 adetlik ikinci partiyi alarak 150 adetlik bir filo oluşturduk. Yaptığımız bu yatırım ve geçtiğimiz yıl Almanya pazarına attığımız yeni adımla Avrupa’daki varlığımızı pekiştiriyoruz. Avrupa’da parsiyel taşımacılıkta ciddi bir oyuncu olmak istiyoruz. Avrupa dışında da bölgesel oyuncu olma planımız var. Kazakistan’da önemli bir altyapımız oluşturduk ve burada önemli bir büyüme gösterdik. O bölgede pazar lideri olarak devam ediyoruz. Bu sene yeni bir hizmet başlattık ve Kazakistan üzerinden Çin’den Türkiye’ye treyler taşımalarını yapıyoruz. Filo altyapımızın bir kısmını da Kazakistan’daki hizmetlerimizi desteklemek için kullanacağız. 2019 yılında ise yatırımlarımızla Rusya pazarında büyümeyi hedefliyoruz.” açıklamasında bulundu.

Tek elden çözüm üreteceğiz
Borusan Lojistik Filo Tedarik ve İhracat Operasyon Müdürü Doğan Yıldız, yapılan yatırımın operasyonlarını büyütme hedefi doğrultusunda yapıldığını belirterek, “Temel amacımızı Orta Asya ile Avrupa’yı bir koridor olarak bağlamak, yaptığımız yatırımlar da bu amacımızı destekleyecek ve bu amaca hizmet edecek. Bizim yurtiçinde iki, yurtdışında bir farklı noktada olmak üzere filo operasyon merkezimiz var. Alımını gerçekleştirdiğimiz treylerleri yurtiçinde veya yurtdışında kullandığımız farklı araç tiplerinde kullanabileceğiz. Filomuzun esnek yönetim ve operasyonunu destekleyen bir yatırım oldu” dedi.

Hizmet kalitemiz artacak
Borusan Lojistik Stratejik Pazarlama ve İletişim Müdürü Arzu Gözet de yaptığı konuşmada Tırsan ve Borusan Lojistik’in birbirini bütünleyen iki marka olduğunu belirterek, “Ar-Ge ve inovasyona destek veren iki önemli firma bir araya geldi. Bu iş birliği bunun için gurur verici. Borusan Lojistik stratejisi içerisinde yurtdışı pazarlarda büyümek çok önemli. Avrupa, Orta Asya, BDT (Bağımsız Devletler Topluluğu) ülkelerinde büyümeye devam edeceğiz. Bu alımlar hizmet kalitemizi pekiştirecek ve rekabetçi fiyatlar ile büyümemizi ivmelendirecek.”

Ürünümüzü geliştirdik
Tırsan Treyler Satış Koordinatörü Ertuğrul Erkoç ise konuşmasında, Borusan Lojistik ile olan iş birliğinde satışı gerçekleşen treyler adedine değil, bu firmaya nasıl fayda sağlayacaklarına odaklandıklarını belirterek, “Borusan Lojistik’in yurtiçi ve yurtdışı operasyonlarında farklı çekici modelleri kullanılıyor. Öyle bir ekipman yapalım ki tüm çekici tiplerinde kullanılabilsin dedik. Kendi teknolojisini üreten bir şirket olarak, ödüllü Ar-Ge merkezimizde Tırsan Perdeli Multi Ride aracımızı daha da geliştirdik ve müşterilerimizin hizmetine sunduk. Bu treylerimiz, her türlü çekici modelinde kullanılabilmektedir, bu sayede müşterilerimiz operasyonel işlerinde daha esnek ve daha hızlı hareket edebilmektedir. Ayrıca Tırsan’ın sunduğu bütün standartlar, Multi Ride ürünümüz de de bulunmaktadır.” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
banner116
33
açık
banner119