banner91

banner115

banner92

Karatay Belediyesi 15 Ford kamyon ile filosunu güçlendirdi

Karatay Belediyesi, vatandaşa daha etkin ve hızlı bir şekilde hizmet vermek amacıyla araç filosuna 13 yeni Ford kamyon dahil etti. Hizmet filosuna dâhil edilen araçların 3’ü Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hibe edilirken, 12 araç ise Karatay Belediyesi tarafından herhangi bir kredi kullanılmadan belediyenin öz kaynaklarıyla satın alındı.

banner114
PİYASA 19.11.2020, 19:45 Erkan YILMAZ
Karatay Belediyesi 15 Ford kamyon ile filosunu güçlendirdi
banner100
Karatay Belediyesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın hibe ettiği 3 adet çöp aracının yanı sıra belediyenin öz kaynaklarıyla satın alınan 12 araç, belediyecilik çalışmalarında kullanılmak üzere vatandaşın hizmetine sundu. 13 adet çöp aracı, 1 adet mobil hidrolik vinç ve 1 adet de vabil silindirden oluşan araçların toplam maliyeti ise 8 milyon TL.


Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, yeni araçların hizmete sunulması programında yaptığı konuşmada, Karatay Belediyesi olarak Karatay’a sundukları hizmetlerin kalitesini yükselterek çalışmalarına devam ettiklerinin altını çizdi. Belediyelerin harcamaları içerisinde en yüksek kalemin araç kiralamaları veya alımları olduğunu belirten Başkan Hasan Kılca, bugüne kadar birçok alım ve projede olduğu gibi bu alımın da belediyenin kendi kaynaklarıyla gerçekleştirildiğine vurgu yaptı.

banner97

Kılca, sözlerini şöyle tamamladı: “Karatay Belediyesi olarak her hafta ya temel atma ya da açılışla hizmetlerimize yenilerini ekliyoruz. Bu hafta farklı bir yatırımla hemşehrilerimize hizmet etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Hizmet araçlarımızı filomuzu güçlendiriyoruz. Bildiğiniz gibi Mayıs ayı içerisinde 34 aracı hizmete almıştık. Bugün de 15 yeni aracımızı filomuza dahil ediyoruz. Bu araçlarımız; 13 adet Çöp Aracı, 1 adet Mobil Hidrolik Vinç ve 1 adet Vabil Silindir’den oluşuyor. Araç filomuza dahil ettiğimiz 15 yeni aracımızın toplam maliyeti ise yaklaşık 8 milyon TL’dir. Belediyeolarak bugüne kadar hep öz kaynaklarımızla bu alımları gerçekleştirdik. Bugün hizmete sunduğumuz araçların 3’ü Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın hibesiyle filomuza dahil ettik. Bu vesileyle Sayın Bakanımız Murat Kurum’a teşekkür ediyorum. Geri kalan 12 aracımızın alımını ise herhangi bir kredi kullanmadan belediyemizin öz kaynaklarıyla gerçekleştirdik. Tabii belediyemizin hizmet aracı parkına bir yandan yeni araçlar dahil ederken, diğer yandan da belediyemiz araçlarının tamiri, bakımı ve onarımını da tesislerimizdeki makine ikmal sahamızda ve teknik personellerimiz eliyle yapıyoruz. Bu arada araçlarımızın yenilenmesiyle birlikte çok eski araçlarımızın tamir ve bakımının maliyet yüksekliği, işçilerimizin güvenliği dolayısıyla söz konusu araçları da filomuzdan çıkarmış olduk. Bugün filomuza dahil ettiğimiz araçlarla filomuzu daha da güçlendirmiş ve Konyamızın en büyük yüzölçümüne sahip ilçemizin dört bir yanına daha konforlu, etkin ve hızlı hizmet götürme gayretimizi pekiştirmiş oluyoruz. İlçemizin dört bir yanında yürüttüğümüz hizmetlerimizin artarak, daha da genişleyerek devam etmesine katkı sunacak olan ve bugün hizmete aldığımız yeni araçlarımızın belediyemize, ilçemize ve şehrimize hayırlı olmasını diliyorum.”
Yorumlar (0)
banner92
banner116
15
açık