Bakanlık Yönetmeliği anlatıyor, sorunları dinliyor

Karayolu Taşıma Yönetmeliği bilgilendirme toplantıları Samsun ve Kahramanmaraş ile devam etti. Toplantılarda taşımacılar da yaşadıkları sorunları Bakanlık yetkililerine aktardılar.

13 Mart 2018 Salı 17:54
Bu haber 18307 kez okundu
Bakanlık Yönetmeliği anlatıyor, sorunları dinliyor

Karayolu Taşıma Yönetmeliği’nin uygulanmasının mevzuatın amaç ve hedeflerine uygun gerçekleşmesi, uygulamada yeknesaklığın sağlanması ve Bölge müdürlükleri ile yetkilendirilen TOBB’a bağlı Odalar arasındaki koordinasyonun sağlanması amacıyla 09-11.03.2018 tarihlerinde Samsun TSO ev sahipliğinde Bölgesel Çalışma Grubu toplantısı düzenlendi. ​

Toplantıya Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Kerim Cicioğlu, Şube Müdürü Barış Soylu ve Mithat Yıldız ile Samsun, Trabzon ve Sivas Ulaştırma Bölge Müdürlüğü temsilcileri, TOBB temsilcileri ve TOBB tarafından yetkilendirilen Oda temsilcileri katıldı. Toplantıda yetkilendirilen Oda temsilcileri tarafından Yurtiçi Eşya Taşıma Yetki Belgesi iş ve işlemlerinde yaşanan sıkıntıların yanı sıra özel sektörün yaşadığı problemler ve çözüm önerileri Bakanlık yetkililerine iletildi.

Kahramanmaraş TSO ev sahipliğinde Bölgesel Çalışma Grubu toplantısında Karayolu Taşıma Yönetmeliği anlatıldı. Talepler dinlendi.
Toplantıya Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı Mahmut Gürses, Daire Başkanı Kerim Cicioğlu, Uzman Dursun Savaş ile Diyarbakır, Adana ve Gaziantep Ulaştırma Bölge Müdürlüğü temsilcileri, TOBB temsilcileri ve TOBB tarafından yetkilendirilen Oda temsilcileri katıldı. Toplantıda yetkilendirilen Oda temsilcileri tarafından Yurtiçi Eşya Taşıma Yetki Belgesi iş ve işlemlerinde yaşanan sıkıntıların yanı sıra özel sektörün yaşadığı problemler ve çözüm önerileri Bakanlık yetkililerine iletildi.

    Yorumlar

E-Gazete
  • Taşıma Dünyası Gazetesi - 28 Ocak 2019 Manşeti
  • Taşıma Dünyası Gazetesi - 28 Ocak 2019 Manşeti
Arşiv