banner69

PETDER’in Genel Sekreteri Köksal Onur İnci oldu

PETDER bünyesinde son 8 yıldır“Genel Sekreterlik” görevini yürüten Niyazi İlter emekliye ayrılarak,görevini 15 Haziran 2021 itibariyle Köksal Onur İnci’ye devretti.

banner114
ENERJİ 15.06.2021, 17:09 15.06.2021, 17:13 Erkan YILMAZ
PETDER’in Genel Sekreteri Köksal Onur İnci oldu

1996 yılında, petrol ürünlerinin (akaryakıt, yağlama yağları, LPG) üretimden tüketime kadar olan faaliyetler zinciri üzerinde çalışmalar yapmak amacı ile ülkenin önde gelen akaryakıt dağıtım şirketleri tarafından kurulan PETDER (Petrol Sanayi Derneği) Genel Sekreterliğine, Niyazi İlter’in emekliye ayrılmasıyla Köksal Onur İnci atandı.

PETDER Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Yılmaz, görev teslimi hakkında şu ifadeleri kullandı: “PETDER, 15 üyesi ve %85’ten fazla pazar payı temsil gücüyle, ülkenin her köşesindeki yaklaşık 25milyon araca daha iyi akaryakıt, hizmet ve ürün sağlamak ve yaklaşık 85milyon Türk vatandaşının ekonomik ve sosyal refahını daha da yükseltmek için paydaşlarıyla birlikte çalışmalarına 25 yıldır yoğun bir şekilde devam etmektedir.

Sayın Niyazi İlter’in sekiz yıllık PETDER Genel Sekreterliği süresince, sektörümüz hem birçok zorlukla karşılaştı, hem de birçok başarıya imza attı. Yönetim Kurulumuz adına, Sayın İlter’e bu süreçte verdiği tüm emekler için teşekkür ediyorum.

Önümüzdeki dönemde, PETDER Genel Sekreterliğini Sayın Köksal Onur İnci üstlenecektir. Yönetim Kurulumuz, Sayın İnci’nin getireceği yeni ve güçlü enerji, komitelerimiz, deneyimli ve yetkin Dernek çalışanlarımızla birlikte, PETDER olarak güçlü, güvenilir, etkin, saygın ve öncü bir dernek olarak sektörümüzün gelişmesi adına faaliyetlerimizi geliştirerek sürdürmeye devam edeceğiz. Sayın İnci’yi üstlendiği bu önemli görev için tebrik ediyor, kendisine başarılar diliyorum”.

Köksal Onur İnci

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümü mezunu olup, Hacettepe Üniversitesi’nde Sayısal Finansman üzerine yüksek lisans yapmıştır. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) bünyesinde Enerji Uzmanı ve Kurul üyesi danışmanı olarak toplamda 12,5 yıl süresince görev yapmış ve bunun ardından yaklaşık 2 yıl boyunca Akkuyu Nükleer A.Ş. bünyesinde Kamu Kurumları ile İlişkiler Direktörü görevini yürütmüştür. İyi düzeyde İngilizce bilmekte olup, evli ve 1 çocuk babasıdır.

Yorumlar (0)
banner116
33
açık
banner119