banner91

banner92

Duayen Rahim Özkaymak vefat etti

Türkiye'nin önde gelen Otobüs firmalarından Özkaymak Şirketler Grubu Kurucusu Konyalı iş adamı Rahim Özkaymak vefat etti.

banner114
GÜNDEM 14.04.2020, 11:15 14.04.2020, 16:31 Taşıma Dünyası
Duayen Rahim Özkaymak vefat etti
Özkaymak Otobüs İşletmeleri Kurucusu Konyalı İşinsanı Rahim Özkaymak, 83 yaşında tedavi gördüğü hastanede yaşamını kaybettiği öğrenildi.

Cenazesi ikindi namazına müteakiben Konya Musalla Mezarlığı Şehitlik Namazgahında kılınacak namazın ardından Musalla Mezarlığına defnedilecektir.

Taşıma Dünyası olarak Duayen Rahim Özkaynak'a rahmet, Özkaymak ailesine başsağlığı diliyoruz.


RAHİM ÖZKAYMAK KİMDİR?

1937 yılında Konya’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Konya’da tamamladı. 38 model Opel marka kamyon ile nakliyecilik yapan babası Mevlüt Özkaymak’ın vefatı üzerine tahsilini yarım bırakan Rahim Özkaymak, 1952 yılında karasörcülük mesleğine ve iş hayatına başlamış oldu. Müteşebbis olarak devletine ve milletine hizmet vermek üzere genç yaşta sanayi ve ticaret hayatına karasörcülükle başlayan Özkaymak, 1960 yılında projesi ve imalatı tamamen kendisine ait otobüslerle Konya’dan İstanbul, Ankara, Adana ve İzmir’e yolcu taşımacılığına başladı.

Günün koşullarına göre teknolojiye ayak uyduran Rahim Özkaymak, 1962 yılında Türkiye’de ilk defa çelik karasör ve yatar koltuklu otobüs imalatı mimarı olma unvanına da sahiptir. 1972 yılında bir dönem Konya Ticaret Odası Meclis Üyeliğinde bulunan Rahim Özkaymak, 1973 yılında da Konya Belediyesi Meclis Üyeliği görevini üstlenmiş; 1978 yılında seçildiği Konya Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı da 1995 yılının sonuna kadar aralıksız bir şekilde sürdürmüştür. Başkanlığı döneminde Konya’ya ve Konyalı işadamlarına sayısız hizmet getiren ve bir dönem TOBB yönetiminde görev alarak, ülkemiz iş dünyasına hizmet eden Rahim Özkaymak, Türkiye’nin en aktif Ticaret Odası ve en modern hizmet binasının yapımının yanı sıra, Alman teknolojisini Türkiye ekonomisi ve Konya sanayisine kazandırmak için Dortmund Meslek Odası ile müşterek çalışmalara başlamıştır.

Ortak projeler kapsamında ilk etapta Konyalı tüccar ve sanayiciler için mesleki konularda seminerler gerçekleştirmiş bulunan Rahim Özkaymak, sanayi sektöründe vasıflı eleman sorununa köklü çözüm getirmek amacıyla Mesleki Eğitim Merkezi’nin kurulmasını sağlamıştır. En son teknoloji ile donatılmış Eğitim Merkezi; her yıl Türk ekonomisine büyük girdiler sağlamanın yanı sıra, Türk insanının becerisini ortaya koyma fırsatını vermiştir.

Ulaştırma Sektörü Onur Ödülü Sahibiydi

19 Eylül 2017’de düzenlenenen 'Ulaştırma Platformu: Panel ve Ödül Töreni'nde; 60 yıla yakın süredir otobüs sektörüne önemli katkılarda bulunmuş, duayen Rahim Özkaymak'a 'Sektör Yaşam Boyu Onur Ödülü' takdim edildi.

Bu sene dördüncüsü verilen Sektör Yaşam Boyu Onur Ödülü, sektörümüze 60 yılı yakın süredir hizmet vermiş, sektör duayeni Rahim Özkaymak'a takdim edildi. Her sene bir kişiye verilen Sektör Yaşam Boyu Onur Ödülü; sektörümüze işveren olarak hizmetlerde bulunmuş, 70 yaş üstü, sektör duayeni kişiler arasından seçilerek veriliyor.

Türkiye Otobüsçüler Fedarasyonu Duyurdu:

"Sektörün duayenlerinden, Özkaymak Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve TOFED Genel Başkan Yardımcısı Erol Özkaymak'ın babası Rahim Özkaymak vefat etmiştir. Cenazesi ikindi namazına müteakiben Konya Musalla Mezarlığı Şehitlik Namazgahında kılınacak namazın ardından Musalla Mezarlığına defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet kederli ailesine ve tüm sevenlerine sabır diliyoruz." 


Ayrıntılar geliyor...
Yorumlar (0)
banner92
17
parçalı bulutlu