banner91

banner92
banner69

Hat 12, Korukent – Otogar seferlerine başladı

banner65

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından vatandaşların talepleri doğrultusunda oluşturulan Hat 12 Korukent – Otogar seferlerine başladı

banner114
KENTİÇİ BELEDİYE 24.12.2019, 09:30 25.12.2019, 20:20 Taşıma Dünyası
Hat 12, Korukent – Otogar seferlerine başladı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım ve Trafik Yönetimi Dairesi Başkanlığı, vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda yeni yerleşim bölgeleri için yeni hat düzenlemeleri gerçekleştiriyor. Bu kapsamda kurulan Korukent – Otogar seferleri yapacak olan Hat 12, seferlerine Pazartesi günü başladı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ulaşımda vatandaşların talepleri doğrultusunda çalışmalarını sürdürüyor. Ulaşım ve Trafik Yönetimi Dairesi Başkanlığı, vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda yeni yerleşim bölgeleri için yeni hat düzenlemeleri gerçekleştiriyor. Bu kapsamda vatandaşların talepleri doğrultusunda Korukent – Otogar seferleri yapacak olan Hat 12 kuruldu.İzmit ilçesi Çayırköy mevkiinde bulunan Korukent Konutları ve yöresine hizmet vermek için kurulan Hat 12 Korukent-Otogar hattı seferlerine Pazartesi günü başlayacak. Yeni 12 No’lu hat ile Korukent’tenOtagar’a gelişlerde Tramvay aktarması ücretsiz olacak. Tramvay kullanılarak Otogara gelişlerde ise 12 No’luKorukent otobüslerinde tamamlayıcı ücret geçerli olacak.

Yeni hattın güzergahı

12 No’lu Korukent-Otogar hattı, 23 Aralık 2019 Pazartesi gününden itibaren faaliyete başlayacak.Korukent’ten çıkan UlaşımPark otobüsü D-605 Kandıra yolunu takiben Miniköşk Restaurant, Ali Fuat Cebesoy öğrenci yurdu, Yeşilova ışıkları, Seymen Caddesi’ni takip ederek otogara ulaşacak. Otogardan kalkan araç ise Seymen Caddesi üzerinden Yeşilova ışıkları, Ali Fuat Cebesoy öğrenci yurdu,Miniköşk Restaurant’tan geçerek Korukent konutlarına ulaşacak.
 

Yorumlar (0)
banner92
7
parçalı az bulutlu