banner92

Şehrin tüm ulaşım meselelerini konuşacağız.

banner113

Trabzon Büyükşehir Belediyesi bir ilki daha gerçekleştiriyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’nun çok önem verdiği projeler arasında yer alan ve şehrin ulaşım sorununu çözüme kavuşturacak olan Ulaşım Master Planı’nın ihalesi yapıldı. Başkan Zorluoğlu “Ulaşım Master Planı, Trabzon’umuza hayırlı olsun. ilk 12 ayda çok önemli sonuçlar elde edeceğiz. Bundan sonra da oturup şehrin tüm ulaşım meselelerini konuşacağız. Metro, hafif raylı sitem, tramvay gibi sistemlerin yapılabilmesi için Ulaşım Master Planı olması gerekiyor.” dedi.

Şehrin tüm ulaşım meselelerini konuşacağız.
banner100

Büyükşehir Belediyesi, Trabzon’da uzun yıllardır konuşulan bir konuyu daha çözüme kavuşturuyor. Trabzon’un ulaşım ve trafik sorununu çözmesi amaçlanan Ulaşım Master Planı’nın ihalesi gerçekleştirildi. Sözleşmesinin önümüzdeki günlerde imzalanmasının ardından, Ulaşım Master Planı çalışmalarına başlanacak.

Sözleşme imzalanacak

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, üzerinde uzun süre titizlikle çalıştıkları Ulaşım Master Planı’nın ihalesini gerçekleştirdiklerini belirterek, “Ulaşım Master Planımız öncelikle şehrimize hayırlı olsun. Bu konu Trabzon’da uzun yıllar konuşuldu. Büyükşehir Belediyesi olarak biz bunun planını yaptık, sözleşmesi imzalanacak aşamaya geldi. Önümüzdeki günlerde de sözleşmeyi imzalayıp işe başlayacağız” ifadelerini kullandı.

banner97
Şehrin ulaşım anayasası

Ulaşım Master Planı’nın bir şehrin ulaşım alanındaki anayasası olduğunu vurgulayan Başkan Zorluoğlu, “Planla birlikte Trabzon’un ulaşım durumu bilimsel yöntemlerle, ayrıntılı şekilde incelenecek ve ortaya konulacak. Şehrin neresinde ulaşım problemi var? Neresinde ne kadar yolcu var? Bu yolcular nerelerde birikiyor? Halkımız hangi tür ulaşım araçlarını kullanıyor? Bu ulaşım araçları yeterli mi? Sinyalizasyon ve kavşaklar bu ulaşımı düzgün taşıyabilecek şekilde mi? Ne tür dokunuşlar gerekir? En uygun optimal ulaşım aracı otobüs mü, tramvay mı, metro mu, hafif raylı sistem mi gibi tüm olasılıklar Ulaşım Master Planı’nda değerlendirilecek” şeklinde konuştu.

12 ayda önemli sonuçlar

Başkan Zorluoğlu, Ulaşım Master Planı’nı şehrin dinamikleri ile birlikte hayata geçireceklerini de belirterek “Üniversitemiz de işin içerisinde olacak. Temenni ediyorum ki, ilk 12 ayda çok önemli sonuçlar elde edeceğiz. Bundan sonra da oturup şehrin tüm ulaşım meselelerini konuşacağız. Metro, hafif raylı sitem, tramvay gibi sistemlerin yapılabilmesi için Ulaşım Master Planı olması gerekiyor. Ulaşımla ilgili konuları görüşmek için Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığına gittiğimde de ilk sordukları, Ulaşım Master Planı oldu. Öncelikle bu planı yapmamız gerektiğini söylediler. Biz de Ulaşım Master Planı’nı hayata geçiriyoruz. Bu manada toplu taşıma da bu sistemin içerisinde değerlendirilecek” dedi.

Yorumlar (0)
banner92
11
açık