banner92

Otokar’dan Gaziantep ulaşımına 30 Poyraz

banner113

Otokar, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’ne 30 adet Poyraz otobüsünü teslim etti. Belediye Başkanı Fatma Şahin, yıl sonunda 62 adet otobüsün daha yüzde 50 hibeyle alınacağını söyleyerek, çalışmaların ihale aşamasına geldiğini bildirdi.

KENTİÇİ BELEDİYE 29.09.2017, 17:31 29.09.2017, 20:35 Taşıma Dünyası
Otokar’dan Gaziantep ulaşımına 30 Poyraz

Gaziantep ulaşım filosuna dahil edilen 30 adet Poyraz’ın hizmete alınması dolayısıyla 28 Eylül Perşembe günü Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı Raylı Sistemler Deposu’nda, kurdele kesim töreni düzenlendi.

Ulaşım en büyük yatırım hamlemizdir

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı bünyesinde araç filosunda çeşitliliğe önem verdiklerini belirterek, “’Poyraz’ isimli otobüslerinin en büyük özelliği küçük olması. Aldığımız bu otobüsler, ulaşım açısından çok daha hızlı, yolları daha iyi kullanma ve yolcu kapasitesini artırma adına önemli. Ulaşım, en büyük yatırım hamlemizdir. Ulaşım filosunu artırarak ulaşım kapasitesini yukarılara çekeceğiz. 2 milyonluk şehrin, 500 bin Suriyeli sığınmacısı var. Toplamda 2,5 milyonluk şehirde yaşam kalitesini devam ettirmek, vatandaş memnuniyetini artırmak için ulaşımla ilgili birçok yatırım yapıyoruz. Bir taraftan kısa vadeli yatırımlar, bir taraftan şehrin 2040 yılı yatırımları, bir taraftan GAZİRAY, bir taraftan metro anlayacağınız işim çok. Bunların yanı sıra araç filomuzun hem sayısal hem de çeşitliliğini çok önemsiyoruz. Bu otobüsler ihtiyacımızı gideriyor. Otobüslerin küçük olması verimlilik kapasiteyle doğru kullanma şehrimizdeki dar yollarda daha hızlı hareket edebilmek, daha verimli ulaşım ağı oluşturmak için filomuzdaki bu çeşitlilik, ulaşım ağımızı kuvvetlendiriyor. Ulaşımla alakalı yatırımları hızlı bir biçimde yapacağız” dedi.

Yolcular konforlu bir şekilde taşınacak

Otokar İç Pazar Ticari Araçlar Satış Direktörü Murat Tokatlı ise, “Gaziantep Ulaşım AŞ (GAZİULAŞ)’a 30 adet ‘Poyraz otobüslerimizi teslim ediyoruz. Bu otobüsler 27 yolcu taşıma kapasiteli. Servis, uzun ve yolcu taşıması için tasarlanmış bu otobüslerin bu yıl itibariyle lansmanı yapıldı. Düşük işletme maliyetleri ve giderleriyle alana kazandırma amaçlı yapılmış bu otobüsler, yolcuların konforlu ve düzgün şekilde taşıyacak” diye konuştu.

Konuşmaların ardından, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Sezer Cihan ve Otokar İç Pazar Ticari Araçlar Satış Direktörü Murat Tokatlı tarafından otobüslerin hizmete alınması dolayısıyla kurdele kesildi.

banner97

Yorumlar (0)
banner92
banner116
banner117