banner92
banner69

Yeni Range Rover’ın Türkiye’deki anahtar teslim başlangıç fiyatı ise 5.468.000TL olacak

Borusan Otomotiv’in Türkiye temsilcisi olduğu Land Rover,SUV araç sınıfının en lüks modeli Range Rover’ın beşinci neslini26 Ekim’de Londra’daki Royal Opera House’da düzenlenen dünya lansmanıyla tanıttı. Bugüne kadar tasarlanan en sofistike Range Rover olarak nitelendirilen araç, 50 yıllık köklü tarihini yüksek konfor, benzersiz kaliteve üstün teknolojik donanımlar ile birleştiriyor. Lüks SUV araç sınıfının standartlarını belirlemeye devam eden Yeni Range Rover,2022 yılında Türkiye’de satışa sunulacak.

banner114
OTOMOBİL 28.10.2021, 15:44 Erkan YILMAZ
Yeni Range Rover’ın Türkiye’deki anahtar teslim başlangıç fiyatı ise 5.468.000TL olacak
banner100

Zamansız tasarımı, moda ve trendlere yön veren detaylarıyla SUV araç sınıfında lüksün sembolü olan Range Rover, beşinci nesliyle de lüksü kullanıcılarına yaşatmaya devam ediyor. Yeni Range Rover, nefes kesen zarafeti ve öncü teknolojileriyle sınıfında yeni bir dönem başlatmaya hazırlanıyor.

Yeni Range Rover, 3 litre hacmindeki 350 bg güç üreten, Mild Hybrid teknolojili dizel motoruyla Borusan Otomotiv Yetkili Satıcılarında standart ve uzun aks aralığı seçenekleri ile 2022 yılındayerini alacak. HSE ve Autobiography’ye ek olarak Yeni Range Rover, lansman senesine özel First Edition donanım paketi ile de sunulacak.

Düşük Sürtünme Katsayısı ile En Aerodinamik Lüks SUV

Land Rover’ın modern tasarımfelsefesi doğrultusunda Yeni Range Rover’da görülen sofistike yüzey ve çizgiler; gözü yormayan,yalın ve modern bir görüntü sunarken aynı zamanda aracın 0,30cd’lik sürtünme katsayısına da katkıda bulunuyor.Markanın MLA-Flex olarak adlandırdığı esnek modüler mimarisi, kullanıcısına daha geniş yaşam alanıyla birliktedaha dinamik bir sürüş deneyimisunuyor.Ayrıca Land Rover'ın Entegre Şasi Kontrol Sistemi, bugüne kadar Land Rover’ın geliştirdiği en yetenekli ve teknolojik şasi olma özelliğine de sahip.

Birinci Sınıf Malzemelerle Yeniden Tasarlananİç Mekan

Yeni Range Rover’ın lüks iç mekanı, kullanıcılara sakin ve konforlu bir ortam sunmak amacıyla en iyi malzemeler ve en yeni teknolojilerle uyumlu olacak şekilde tasarlandı. Türkiye’de satışa sunulacak olan Yeni Range Rover’da yumuşak dokulu, üst düzey kaliteye ve konfora sahip olan Semi-Aniline deri döşeme standart olarak sunulacak.

Yeni Range Rover, Land Rover'ın ödüllü Pivi Pro bilgi-eğlence teknolojisini şimdiye kadar sahip olduğu en büyük dokunmatik ekranla bir adım ileriye taşıyor. İç mekanın mimari hafifliğini somutlaştıran 13,1 inçlik kavisli ekran,tüm ana araç fonksiyonlarının kontrolünü sağlıyor.Ön koltukların arkasına monte edilmiş ayarlanabilir 11,4 inç büyüklüğündeki HD dokunmatik ekranlar ile yeni Arka Koltuk Eğlence Sistemi,arka koltuklarda yolculuk yapanlar için uzun seyahatleri keyifli hale getiriyor. Arka Koltuk Eğlence Sistemi, Yeni Range Rover'ın First Edition ve Uzun Aks Aralığı (LWB) versiyonlarında standart, diğer donanım paketlerinde ise opsiyonel olarak sunuluyor. Bu ekranları ve aracın arka bölümünde yer alan birçok özelliği kontrol etmek için 8 inç boyutunda Dokunmatik Ekran Kumandası da bulunuyor. Autobiography ve First Edition donanım paketlerinde Executive Sınıf Koltuklar ilebirlikte standart olarak sunulan bu kumanda paneli, HSE donanımında ise opsiyonel olarak tercih edilebiliyor.

Yenilenen araç içi eğlence ve bilgilendirme sistemiKablosuz Apple CarPlay özelliğini de kullanıcısına sunuyor.Bu özelliğe ek olarak Wireless Şarj ve Head-UpDisplay de Yeni Range Rover’ın öne çıkan standart özellikleri arasında yer alıyor. Yeni Range Rover’ın modern ve şık tasarımlı iç mekanı isteğe göre ayarlanabilen 30 farklı renk seçeneğiyle daha ferah bir atmosferi kullanıcısına sunuyor.

Yeni Range Rover, en iyi ses deneyimini yaratmak içinAutobiographyve First Edition donanım paketlerinde1.600W gücünde MeridianSignatureSes Sistemini kullanıyor. Üçüncü nesil Aktif Gürültü Önleme Sistemi, kabine iletilen yol ve motor seslerini izler, 35 adet hoparlör aracılığıyla yol sesini azaltarakkabin içerisinde daha sessiz bir ortam sağlar.

Dijital LED Far Teknolojisi ile Daha İleri Görüş

Yeni Range Rover sahip olduğu üst düzey konfor ve lüksü, gelişmiş teknolojik donanımlarıyla da destekliyor. Bu donanımlar arasında en dikkat çekici olanlardan biri de Dijital LED far teknolojisi. Bu teknoloji sayesinde farlar, yaklaşık 500 metrelik alanı aydınlatarak daha geniş bir görüş alanını kullanıcısına sunuyor. Dijital LED far teknolojisi, milyonlarca mikro aynadan oluşan bir filtre kullanarak ışık hüzmesini istenilen noktaya yüksek çözünürlükle iletiyor.

En Yenilikçi Hava Temizleme Sistemi

Yeni Range Rover, Kabin Hava Temizleme Sistemi Pro ile lüks SUV segmentineyenilik getiriyor. Dual-NanoeTM X teknolojisini kullanan sistem, kokuları ve virüsleri önemli ölçüde azaltırken, PM2.5 Kabin Hava Filtrelemesiile hava kalitesini de en üst seviyeye çıkarıyor.

Yorumlar (0)
banner92
banner117
20
parçalı az bulutlu
banner46