banner92

Hannover Messe’de Türkiye'deni 200 firma katılacak

banner113

Dünyanın lider Uluslararası Sanayi ve Endüstriyel Teknoloji Fuarı 'Hannover Messe", 20-24 Nisan 2020 tarihleri arasında Almanya’nın Hannover şehrinde düzenlenecek. Alman devi Deutsche Messe A.G. tarafından düzenlenen ve "Endüstriyel Dönüşüm" temasıyla gerçekleşecek Hannover Messe’de, Türkiye'yi 200'den fazla katılımcı temsil edecek. 30 endüstri dalını bir araya getiren fuara katılan firmalar dünya genelinden 200 bin ziyaretçiyle bir araya gelecek. Temsa'da katlımcılar arasında.

PİYASA 19.09.2019, 09:24 19.09.2019, 09:40 Taşıma Dünyası
Hannover Messe’de Türkiye'deni 200 firma katılacak
banner100
Hannover Messe bu yıl da robotlar, otomasyon teknolojisi, IT çözümleri ve yazılımların yanı sıra network platformlarıyla birbirinden görkemli show ve özel etkinliklere ev sahipliği yapacak. Yaklaşık 6 bin katılımcının son teknoloji ürünlerini sergileyeceği fuarda teknolojik değişimin anahtar faktörleri olarak dijitalleşme, bireyselleşme ve karbonsuzlaştırma mega trendleri ele alınacak. Otomasyon, Hareket & Sürücüler, Dijital Ekosistemler, Enerji Çözümleri, Tasarlanmış Parçalar ve Çözümler ve Gelecek Merkezi ve Lojistik kategorilerinde dijital endüstrinin son yenilikleri Hannover Messe'de sergilenecek.


Endüstriyel dönüşüm hızının dünya tarihinde görülmemiş bir hıza eriştiğine ve bu dönüşümün Hannover Messe’de izlenebildiğine dikkat çeken Deutsche Messe Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Jochen Köckler şunları söyledi:
 
Hannover Messe bütüncül endüstriyel dönüşüm süreci ile bu sürecin devam eden odağını bağdaştıran tek ticari fuardır. Çok sektörlü katılımcı tabanımızın çeşitliliği ve uzmanlığı ile endüstriyel dönüşüm konusundaki öncü teması sayesinde Hannover Messe, küresel ve dijital olarak entegre bir endüstriyel sektör için tüm trendlerin izlenebildiği yenilikçi bir vitrindir.”
 
“Makine endüstrisi için mükemmel bir platform”


banner97
Sanayicilerin birkaç yıl öncesine kıyasla çok farklı gereksinimlerle karşı karşıya olduğuna dikkat çeken Köckler, endüstriye talep odaklı bir zeminin hâkim olduğunu ve bunun Ar-Ge sektörü ile imalat, lojistik ve enerji tedarik teknolojisi sağlayıcılarına yeni görevler yüklediğini belirterek şunları söyledi:

“Buradaki zorluk, bu dönüşüm sürecini kontrol altına almak ve aktif olarak şekillendirmektir. Bununu başarmak Endüstri 4.0, Lojistik 4.0, yapay zeka, 5G, karbondioksitsiz üretim, hafif tasarım ve elektrikli dalış teknolojisi gibi alanlara yatırımla mümkündür. Bu teknolojileri kapsamlı biçimde ele alan Hannover Messe'nin endüstriyel dönüşüm konusundaki bütünsel odağı, onu makine mühendisliği endüstrisinden gelen katılımcılar için mükemmel bir platform haline getirmektedir.”

Partner ülke Endonezya olacak 


Her yıl yeni bir ülkenin partner katılımcı olduğu Hannover Messe'de bu yıl partner ülke Endonezya olacak. Güneydoğu Asya Ülkeleri Birliği'nin en büyük ekonomisi olan Endonezya, ekonomisini canlandırmak üzere yürüttüğü programı "Endonezya’yı 4.0 Yapmak" başlığıyla Hannover Messe'de tanıtacak. 

Katılımcı firma ve ziyaretçilerin büyük bir merakla beklediği Hannover Messe bünyesinde düzenlenen konferans ve forum programı da bu yıl yine bütün ihtiyaçlara cevap verecek ve her biri alanında uzman isimler konferans ve forumlar da bir araya gelecek.

Deutsche Messe AG Hakkında:

Dünyanın en büyük yatırım ürünleri fuarı organizatörlerinden biri olan Deutsche Messe, Almanya’da ve dünya genelinde geniş bir portföyde etkinlikler düzenlemektedir. 2017 yılındaki tahmini cirosu 357 milyon Euro olan Deutsche Messe, Almanya’daki en büyük beş ticaret fuarı şirketinden biridir. Şirketin organize ettiği dünya çapındaki etkinlikler (alfabetik sırayla): CEBIT (dijital iş dünyası), CeMAT (intralojistik ve tedarik zinciri yönetimi), didacta (eğitim), DOMOTEX (halı ve diğer zemin kaplamaları), HANNOVER MESSE (endüstriyel teknoloji), INTERSCHUTZ (yangından korunma ve kurtarma, afet yardımı, güvenlik ve emniyet), LABVOLUTION (biyoteknoloji), LIGNA (ahşap işçiliği, ahşap işleme ve ormancılık). Şirket ayrıca düzenli olarak, her ikisi de Almanya Tarım Topluluğu (DLG) tarafından düzenlenen AGRITECHNICA (tarımsal makine) ve EuroTier (hayvansal üretim), EMO (takım tezgahları; Alman Makine Gereç Üreticileri Birliği, VDW tarafından düzenlenen), EuroBLECH (sac metal işleme; MackBrooks tarafından düzenlenen) ve IAA Ticari Araçlar (taşıma, lojistik ve mobilite; Alman Otomotiv Endüstrisi Birliği, VDA tarafından düzenlenen) fuarlarının da dahil olduğu bir dizi etkinliğe ev sahipliği yapmaktadır. 1.200'ün üzerinde çalışanı ve 58 satış ortağı ile Deutsche Messe yaklaşık 100 ülkede faaliyet göstermektedir.
Yorumlar (0)
banner92
14
parçalı az bulutlu