banner91

banner92
banner69

Goodyear'den zorlu koşullara kamyon lastiği

banner65

GOODYEAR, zorlu koşullarda çalışan karma servis kamyonlarına tüm hava şartlarında kullanıma uygun, geliştirilmiş dayanıklılık, verim, kilometre performansı ve çekiş sunan OMNITRAC Heavy Duty ürün hattı’nı piyasaya sürüyor .

banner114
YEDEK PARÇA VE EKİPMAN 19.12.2019, 16:31 19.12.2019, 22:14 Taşıma Dünyası
Goodyear'den zorlu koşullara kamyon lastiği
Yeni ürün hattı, özellikle asfalt yollarda kısa mesafelerde kullanılan, ancak ağırlıklı olarak inşaat şantiyeleri, madenler ve taş ocakları gibi zorlu ve asfaltsız çalışma ortamlarında çalışan damperli ve diğer ağır hizmet kamyonları için geliştirildi. 

Goodyear Türkiye Ticari Lastikler Direktörü Şaban Güngör
, konuyla ilgili olarak; “Geçtiğimiz yıl, özellikle karma servis uygulamalarında faaliyet gösteren OMNITRAC S & D lastiklerimizi piyasaya sürdük.  Goodyear OMNITRAC Heavy Duty serisi, ağırlıklı olarak zorlu koşullarda çalışan ancak kısa mesafelerde asfalta da çıkan kamyonlar için geliştirildi. Artık asfalt kullanımından, off-road dediğimiz asfalt dışı en zorlu koşullara kadar her türlü kullanımı kapsayan yenilikçi ürünleri eksiksiz bir yelpazede sunuyoruz.” dedi.

Yeni OMNITRAC Heavy Duty lastikler, keskici taş ve kaya kaplı yollar, çamurlu ve ıslak zemin, dik yokuşlar ve çukurların yanı sıra, hidrostatik önden çekişli araçların ön aks lastikleri gibi yüksek tork gerektiren özel uygulamaların altından kalkabilecek şekilde tasarlanmıştır. 


Yeni OMNITRAC Heavy Duty, ağır karma servis uygulamalarında mükemmel yol tutuşu ile geliştirilmiş yakıt verimliliği olanağı sunuyor. DuraShield teknolojisine sahip lastikler, zorlu çalışma koşullarındaki karma servis uygulamalarında uzun bir sırt ömrü için dayanıklılığa odaklanan dengeli bir performans sağlıyor. En yeni teknoloji, gövde hasarı ve korozyona karşı ekstra direnç için özel bir sırt kuşağı içeriyor ve mükemmel kaplanabilirlik sunuyor. 

Önceki nesli OMNITRAC MSS II ve MSD II ile karşılaştırıldığında, yeni lastikler taş tutma, kopma yolunma direnci ve hasara karşı dayanıklılık açısından geliştirilmiş performans sunarken, yuvarlanma direnci ve yakıt verimliliği yeni geliştirilen mevzuat uyarınca iyileştirilmiştir. 3PMSF işaretlemesi, iyileştirilmiş kış performansı ve gittikçe sıkılaşan kış lastiği yönetmeliklerine uygunluk anlamına gelir.

Römork Lastikleri
Goodyear OMNITRAC MST II 385/65R22.5 ve 445/65R22.5 treyler lastikleri, yeni OMNITRAC S & D Heavy Duty lastiklerini tamamlayarak asfalt ve off-road uygulamaları için mükemmel hasar direnci ve sağlamlık, kilometre performansı ve geliştirilmiş çekiş gücü sağlamaktadır.


Çalışma süresinde artış
Lastiklerin doğru bakımı ile gerçek zamanlı takibi, karma servis araçlarının çalıştığı ortamlar gibi zorlu ortamlarda son derece önemlidir. Yeni OMNITRAC Heavy Duty serisinin performansı, özellikle uzak mesafeler ve ağır koşullarda çalışan filolar için daha fazla kontrol sağlamak üzere Goodyear TPMS ile optimize edilebilir. Gelişmiş telematik ve Goodyear’ın eşsiz algoritması sayesinde, bu mobilite çözümü ile lastikler sürekli takip edilerek lastik basıncının veya sıcaklığının kabul edilebilir parametreleri karşılayamaması halinde anlık uyarılar verir. Bu, %15 daha fazla çalışma süresi ve %85 daha az lastik arızası sağlar   ve işletmecileri çalışma süresini artırma ve arıza maliyetlerini düşürme konusunda destekler.

Çoklu Ömür Konsepti
Bütün OMNITRAC lastikler hem kaplanabilir hem de diş açılabilir yapıda olup, ‘Çoklu Ömür Konsepti’ yaklaşımına göre geliştirilmiştir; bu da filoların lastik varlıklarından en iyi şekilde faydalanmasına ve hem kilometre başına maliyetlerini, hem de karbon ayak izlerini azaltmalarına imkan tanır.

Bağlantı Olanağı
Yakın geçmişte piyasaya sürülen tüm Goodyear kamyon lastiklerinde olduğu gibi, OMNITRAC  Heavy Duty lastikler  RFID çiplere sahiptir. Lastik yönetimi ve takip sistemleri için bağlantı olanağı, lastikteki bir çip ile entegre edilmiştir. Lastikler izlenebileceğinden, RFID’li lastikler hırsızlar için caydırıcıdır.
  
OMNITRAC AĞIR HİZMET – Ebatlar
Ürün hattı, zorlu yol ve arazi koşullarında kullanılan en  popüler ebatları kapsamaktadır. 

LASTİK
EBAT
YÜK ENDEKSİ
HIZ ENDEKSİ
3pmsf
OMNITRAC HD S
12R22.5
152/148
K
ü
OMNITRAC HD S
13R22.5
156/150
K
ü
OMNITRAC HD S
315/80R22.5
156/150
K
ü
OMNITRAC HD D
12R22.5
152/148
K
ü
OMNITRAC HD D
13R22.5
156/150
K
ü
OMNITRAC HD D
315/80R22.5
156/150
K
ü

Yorumlar (0)
banner92
7
parçalı az bulutlu