Akıllı Kasko Dönemi Başlıyor!

Fiat ve Aksigorta, kasko poliçelerinde yeni bir dönemi başlatan önemli bir işbirliğine imza attı. Fiat Yol Arkadaşım Connect, Bağlantılı Araç Teknolojisiyle Kasko Poliçelerinde “Akıllı Fiyatlandırma” Dönemini Başlatıyor!

OTOMOTİV 03.10.2020, 00:14 Erkan YILMAZ
Akıllı Kasko Dönemi Başlıyor!

Türkiye’de bir ilk olan “Fiat Yol Arkadaşım Connect Kasko” ile Fiat Yol Arkadaşım Connect teknolojisiyle temin edilen verilere göre Aksigorta kasko poliçeleri kişiye özel belirlenecek. Sürücüler bu sayede daha avantajlı fiyatlardan kasko yaptırabilecek; aracın kullanım gün sayısı kasko fiyatına yansıyacak.

Tofaş Ar-Ge merkezi ve Comodif işbirliği ile geliştirilen ve Türkiye’deki Fiat kullanıcılarının hizmetine sunulanbağlanabilirlik teknolojisi “Fiat Yol Arkadaşım Connect” sigortacılık sektörüne adapte edildi. Tofaş ve Aksigorta işbirliğiyle hayata geçenFiat Yol Arkadaşım Connect Kasko uygulamasıyla kasko tutarları sürücünün kullanım şekli ve süresine göre avantajlı hale gelecek.Uygulamayı kullanan sürücüler,araç kullanımverileri analiz edilerek hesaplanan sürüş puanının haricinde; otomobilin kullanım süresine göre kasko poliçelerinde yüzde 10’un üzerine çıkan indirimlerden faydalanabilecek.

“İyi kullan, az öde”: Puanı 75’in üzerinde olanlar “daha az ödeyecek”

Kullanıcılara “veriden değer yaratan”Fiat Yol Arkadaşım Connect Kasko, poliçefiyatlamasınıkullanım süresi ve sürüş puanı olmak üzere iki temel veriüzerinden hesaplıyor. Poliçeye artı bedel yansıtmadananaliz yapan sisteme göre, sürüş puanı 75’in üzerinde olan kullanıcılara, toplam poliçe tutarı üzerinden yüzde 8,5 ile yüzde 10 arasında indirim uygulanıyor. Bununla birlikte, araç kullanım süresine göre 250 TL’ye varan indirimler de Fiat Yol Arkadaşım Connect kullanıcılarını bekliyor.Söz konusu veriler,poliçe yenileme döneminde Aksigorta tarafından değerlendiriliyor ve kasko poliçe indirimlerikişiye özel olarak belirleniyor.Böylece, kasko fiyatlarının içindeki göreceli yüksek risk maliyeti,aracını iyi kullanan sürücüye yansıtılmıyor, kullanım gün sayısı da hesaplamada dikkate alınıyor.

Tüm bunlarla beraber Aksigorta, poliçe başlangıcında Fiat Yol Arkadaşım Connect Kasko satın alan sürücülere ilk poliçelerinde yüzde 10 indirim ve Ekim sonuna kadar kasko poliçesinde yüzde 7’likek indirimimkânı sunacak. Fiat ise Connect cihazı alımlarına özel 100 TL’lik indirim avantajı sağlayacak. 

Aksigorta ile imzalanan ve Türkiye’de bir ilk olan işbirliği kapsamında açıklamada bulunan Tofaş CEO’su Cengiz Eroldu, “Dünya pazarlarına ürün geliştirmenin ve sunmanın haricinde; dijital teknolojiler ile veri analitiğinin kullanımıyla da müşterilerimize değer yaratıyoruz. Fiat Yol Arkadaşım Connect, bu alandaki en güncel ürünlerimizden biri. Tofaş Ar-Ge’de, start up işbirliği ile geliştirdiğimiz Connect, Türkiye’de Egea’nın yer aldığı segmentte ve hafif ticari araç pazarında sunulan tek bağlanırlık uygulaması. Fiat Yol Arkadaşım Connect(FYA Connect) ile araca uzaktan erişilebilirlik, anlık lokasyon, kullanım bilgisi, araçla ilgili teknik bilgilere uygulama üzerinden ulaşım imkânı, güvenli kullanıma dair bildirimler, online servis randevusu alabilme, filo yönetimi gibi olanaklar sunuyoruz. Otomobil ile sürücüyü birbirine bağlayan bu teknoloji ile müşterilerimizin hayatını kolaylaştırıyoruz.Benzer teknoloji ürünlerinin aksine, FYA Connect ülkemizde geniş kitlelerin ulaşabileceği bir uygulama. Ar-Ge faaliyetlerimiz sayesinde ülkemizde bu teknolojiyi ulaşılabilir hale dönüştürmekten ve müşterilerimizin araçlarıyla deneyimlerini ayrıcalıklı bir boyuta taşımaktan büyük memnuniyet duyuyoruz. 2018 yılında lansmanını yaptığımız FYA Connect uygulamasını sürekli geliştirerek müşteri deneyimini daha da ileri taşımaya çalışıyoruz. Bu yıl entegre ettiğimiz ‘Filo yönetimi’ fonksiyonunun ardından şimdi de Aksigorta işbirliği ile müşterilerimize kasko sürecinde avantajlar sağlayan FYA Connect Kasko ürününü devreye aldık.Aksigorta’nınyenilikçi ve çevik yaklaşımı projeyi hızla hayata geçirmemizi sağladı. Kendileri ile yaptığımız iş birliğinin müşterilerimiz için değer yaratacağına ve örnek olacağına inanıyorum. Fiat Yol Arkadaşım Connect ile mobilite ekosisteminde yer alan paydaşlarlayapacağımızişbirlikleriylemüşterilerimize değer yaratan yeni deneyimler kazandırmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Fiat ile gerçekleştirdikleri işbirliğinden büyük bir memnuniyet duyduklarını belirten Aksigorta Genel Müdürü Uğur Gülen ise “Aksigorta olarak teknolojinin gücünü kullanarak geleceğin sigortacılık sistemini inşa etmeye devam ediyoruz. Ürün ve hizmetlerimizle kolay, yalın, erişilebilir sigortacılık deneyimini tüm müşterilerimize sunarken, müşterilerimizin yanında durarak, onların ihtiyaçlarına yönelik yeni nesil çözümler üretmeye devam ediyoruz. Bugün Fiat ile işbirliğine giderek Türkiye’de bir ilki daha gerçekleştirmiş olmaktan ötürü büyük bir memnuniyet duyuyoruz. Dijitalleşmenin ışığında yeni nesil sigortacılığı inşa ettiğimiz bu günlerde, Fiat ile kasko sigortalarında yeni bir dönemi başlatıyoruz. Müşteri ihtiyaçlarını gözeterek hayata geçirdiğimiz bu uygulama ile artık kasko sigortaları da kişinin ihtiyacına göre şekillenecek. Müşterilerimize her zaman inovatif ve yenilikçi hizmetler, yeni nesil ürünler sunmaya devam edeceğiz” değerlendirmesinde bulundu.

Sürücü ile aracı birbirine bağlayan teknoloji

Fiat Yol Arkadaşım Connect, Fiat yetkili servislerinde araca monte edilenakıllı bir cihaz ileEgea, Doblo, Fiorino ve Ducato modellerine kolayca adapte edilebiliyor. Akıllı telefonlara indirilen uygulama aracılığıyla yönetilen Fiat Yol Arkadaşım Connect, uzaktan otomobilin kapı ve bagaj kilitlerini açma-kapama, lastik basınçlarını, yakıt ve akü durumunu takip etme, geçmiş servis işlemlerini görebilme ve online servis randevusu alabilmeyi sağlıyor. Bununla beraber, aracın park konumunu ve sürüş detayları, hız ve mesafe limiti belirleyerek bildirim alabilme, acil yol yardım ile ambulans hizmeti gibi daha birçok faydalı fonksiyona da Fiat Yol Arkadaşım Connect aracılığıylasahip olunabiliyor. “Fiat Yol Arkadaşım Connect” Ekim ayı boyunca 790 TL’lik avantajlı fiyatla satın alınabiliyor. 

Yorumlar (0)
14
parçalı bulutlu