banner91

banner92
banner69

1500 AŞTİ Esnafı ortak açıklama ile Başkan Mansur Yavaş’a teşekkür etti

Ankara Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden BUGSAŞ'ın, AŞTİ’de hizmet veren esnafın kira ücretlerinde 2021 yılının ilk 6 ayında yüzde 50 indirime gidilmesi ve geçmiş dönem borçlarının da 2022 yılına ertelemesi kararı AŞTİ esnafına derin bir nefes aldırdı. AŞTİ İşletmecileri ve Esnafları Kooperatif Başkanı Çavuş Çiçek, Bin 500 esnaf adına Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'a esnafa verilen desteklerden dolayı teşekkür etti.

D1-ŞEHİRLERARASI 01.01.2021, 21:11 04.01.2021, 23:35 Erkan YILMAZ
1500 AŞTİ Esnafı ortak açıklama ile Başkan Mansur Yavaş’a teşekkür etti

Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, pandemi sürecinde esnafa yönelik destek projelerini sürdürüyor. Ankara Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden BUGSAŞ’ın Başkan Yavaş’ın talebi doğrultusunda AŞTİ’de kira ücretlerinde 2021 yılının ilk 6 ayında yüzde 50 indirime gitmesi ve geçmiş dönem borçlarını 2022 yılına kadar ertelemesi AŞTİ esnafını sevindirdi. AŞTİ İşletmecileri ve Esnafları Kooperatif Başkanı Çavuş Çiçek, pandemi döneminde gelir kaybına uğrayan ve ekonomik olarak zor günler geçiren AŞTİ esnafının yanında olmayı sürdüren Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'a teşekkür etti.

Bin 500 esnaftan ortak açıklama

Esnafa yeni yıl müjdesini sosyal medyadan “Ankara’mız dayanışmayla güçleniyor ve umut buluyor. El ele verip tüm zorlukları aşacağız. 6 Milyon Tek Yürek” sözleriyle duyuran Başkan Yavaş’a önce AŞTİ taksici esnafı Büyükşehir Belediyesine taksileriyle gelerek teşekkür turu attı. Pandemiden dolayı zor günler geçirdiklerini ve işlerinin durma noktasına geldiğini belirten AŞTİ İşletmecileri ve Esnafları Kooperatif Başkanı Çavuş Çiçek de, bin 500 esnaf adına Başkan Yavaş’a şu sözlerle teşekkür etti:

“Tüm işletmecilerimizin adına Ankara esnafının ve işletmecilerinin dostu Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mansur Yavaş’a AŞTİ esnafı ve işletmecilerine vermiş olduğu desteklerden dolayı teşekkür ederiz. AŞTİ esnafına yüzde 50 kirada, yüzde 30 da ortak giderlerde indirim yapıldı. Tüm işletmecilerin ve esnafın borcu 2022 yılına ertelendi. Esnafımızın ayakta durması için can suyu veren Mansur Başkan’a AŞTİ’de bulunan toplam bin 500 esnaf minnettardır. Otobüs kooperatifimiz tüm il ve ilçelerden gelen yolcularımızı Ankara’da belli noktalara ücretsiz olarak götürme hizmeti vermektedir. Bizim Ankara’ya gelen misafirlerimiz başımızın tacıdır, onlar bizim ekmeğimizdir."

Yorumlar (1)
Metin 12 ay önce
Otogar otobüs ucretleri istanbula kiyasla cok yuksek mi acaba
banner92
banner116
banner117
10
parçalı bulutlu