banner92

Ceva, soğuk zincir taşımacılığına yatırım yapıyor

CEVA Lojistik, Bursa'da 6 bin m2'lik yeni bir soğuk lojistik deposunu faaliyete geçirdi.

banner114
LOJİSTİK 30.07.2013, 16:33 30.07.2013, 16:38
Ceva, soğuk zincir taşımacılığına yatırım yapıyor
banner100
Soğuk zincir taşımacılığında ağırlıklı olarak hızlı tüketim malları (FMCG), alanında hizmet veren CEVA Lojistik, Bursa'da 6 bin m2'lik yeni bir soğuk lojistik deposunu faaliyete geçirdi. Toplamda 600 bin m2'lik depo yönetimi gerçekleştiren CEVA Türkiye, şuan 40 bin metrekare soğuk depolama alanı ile müşterilerine hizmet veriyor. Yılsonuna kadar soğuk depolama alanlarını yeni yatırım ve anlaşmalarla yüzde 10 artırmayı hedefliyor.

CEVA, Türkiye’de 40 bin metrekare soğuk depolama alanına ulaştı

Geçtiğimiz yıl da Adana'da 9 bin m2'lik soğuk lojistik deposunu hizmete açan CEVA; Gebze'de 10 bin m2, Çatalca'da 8 bin m2,  Samsun'da 7 bin m2 ve Adana'da 9 bin m2'lik depoları bulunuyor. CEVA, Adana soğuk lojistik deposu ile günde 60 mağazaya, Bursa'da ise 90 firmaya ürün transferi gerçekleştiriyor.  CEVA Türkiye, toplamda 40 bin metrekare soğuk depolama alanını ile müşterilerine hizmet sunuyor.


banner97

Yılda 60 bin metrekarelik depo alanıyla Türkiye’de hızla büyüyor

CEVA Lojistik olarak her yıl 50-75 bin m2 arası depo yatırımını hayata geçirmeyi planladıklarını açıklayan CEVA Türkiye ve Balkanlar Genel Müdürü Fuat Adoran, aynı zamanda araç yatırımlarını da sürdüreceklerini kaydetti. Cirolarının yüzde 10'unu soğuk zincir taşımacılığından elde ettikleri bilgisini veren Adoran, "Önümüzdeki 3 yılda da her yıl yaklaşık yüzde 15 organik büyüme hedefliyoruz. 2012 ve 2013 yılında açtığımız depolar ile birlikte Türkiye'de 600 bin m2'lik depo yönetimi yapıyoruz" dedi. 2013'te yatırımlarını artıracaklarını aktaran Adoran, şöyle konuştu: "Pazardaki lider ve söz sahibi konumuzu yatırımlarla güçlendirerek sürdüreceğiz. Ayrıca, hedefimiz beş sene içinde cirosu en yüksek 100 şirketten biri olmak ve CEVA Global'de en karlı 3 ülkeden biri konumuna gelmek. Bu yıl Ortadoğu ve Orta Asya ülkelerindeki yatırımlarımıza ağırlık vererek, yurtdışı yatırımlarımıza odaklanacağız. Türkiye'deki hizmet alanımızı da büyüterek farklı sektörlere gireceğiz."

Tüm depolar tek merkezden kontrol ediliyor

İstanbul'da, Türkiye'nin tek 'kontrol merkezi'ni 2012 yılında açtıklarını ifade eden Adoran, "Kontrol merkezimiz ile bütün tedarik zinciri operasyonlarımızı tek bir merkezi noktadan izleyerek kontrol ve güvenliği sağlıyoruz. En yeni BT çözümleri ile geliştirilen CEVA Türkiye Kontrol Merkezimiz ile müşterilerimize sayısız avantaj sunuyoruz. Operasyonlarımız ile sevkiyatlarımızı bütünüyle, kapsamlı bir şekilde izleyerek ulaşım ve maliyetleri optimize etme yoluyla tedarik zinciri etkinliğini de artırıyoruz. Soğuk zincir lojistiğinde ağırlıklı olarak zincir marketlerle çalıştıklarını kaydeden Adoran, "Başlıca büyük perakende şirketlerine hizmet veriyoruz. İlerleyen zamanlarda perakende de yeni anlaşmalarımız da olacak" diye belirtti.
Yorumlar (0)
banner92
21
açık