banner92

Denizli’de 800 S plakalı servis aracına denetim

banner113

Denizli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı 2017-2018 eğitim-öğretim yılı öncesi öğrencilerin can güvenliğinin en üst seviyede tutulması ve herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için okul servis araçlarını denetlemeye başladı.

KENTİÇİ BELEDİYE 13.09.2017, 15:28 13.09.2017, 15:31 Taşıma Dünyası
Denizli’de 800 S plakalı servis aracına denetim

Fatih Kapalı Pazaryeri'nde yapılan denetime, Denizli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gökoğlan, Ulaşım Dairesi Başkanı Niyazi Türlü, ve Denizli Servis Araçları İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı Ahmet Umul katıldı.

Denetimleri gerçekleştiren ekipler araçların yaşı başta olmak üzere servis araçlarında olması zorunlu olan otomatik kapı sensoru, emniyet kemeri, kamera sistemi, araç takip sistemi, panik butonu, ışıklı dur levhası, yangın tüpü, ilk yardım çantası ve açılan camlarda parmaklık olması gibi geniş kapsamlı bir denetime tabi tuttu. Denizli Büyükşehir Belediyesi "S" plakaya sahip yaklaşık 800 servis aracını denetleyecek.Elverişsiz araçlara izin verilmiyor

Denizli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gökoğlan, denetimlerden dolayı veliler, okul idareleri ve öğrencilerin memnun olduğunu belirterek, "Her eğitim öğretim yılı öncesi olduğu gibi bu yıl da servis araçlarımızın fiziki şartlarını denetliyoruz. Fiziki şartları elverişsiz olan araçlara izin vermiyoruz" dedi. Vatandaşları kayıt dışı servis konusunda uyaran Gökoğlan, Denizli Büyükşehir Belediyesinin servis araçlarını 6 ayda bir denetlediğini kaydetti. Denizli genelinde 800 adet okul servisi yapan aracın bulunduğunu aktaran Gökoğlan, "Bu araçlar Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenli olarak denetleniyor. 2017-2018 eğitim öğretim yılının kazasız belasız, başarılarla dolu bir şekilde tamamlanmasını diliyorum” dedi.

"Denizli, servis kazalarının en az olduğu il"


Denizli Servis Araçları İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı Ahmet Umul, “Denizli, olarak servis konusunda en az kazanın olduğu iliz. Önümüzdeki eğitim öğretim yılını da sıfır kaza ile bitirmek istiyoruz. Veliler çocuklarını rahatlıkla "S" plakalı araçlara verebilir. Denizli Büyükşehir Belediyesi UKOME kararı ile bütün araçlarımıza kamera sistemi, araç takip sistemi ve acil panik butonu yerleştirdik. Okullara kayıtlar tamamlandığında Okul Servis Yolu sistemi de hayata geçecek. Çocuk okula geldiğinde ve okuldan çıktığında velimizin haberi olacak” dedi.

banner97

Yorumlar (0)
banner92
banner116
banner117